pl en
Victus - mail
biuro@victus-gdansk.pl Zostaw wiadomość
Victus - tel
+48 58 305 15 23 Dzwoń codziennie 9 - 17
Victus - Apartamenty w Gdańsku

SopotSopot

Sopot jest znanym uzdrowiskiem w pasie nadmorskim. Niektórzy twierdzą, że Sopot jest letnią stolicą Polski, takie też sformułowanie widnieje na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdańska. Prawdę mówiąc sformułowanie to jest jak najbardziej trafne, gdyż rok rocznie do Gdańska przybywa coraz to większa rzesza turystów, a baza zapewniająca noclegi w Gdańsku w postaci hoteli, pensjonatów, prywatnych kwater jak i Apartamenty Sopot robi się coraz bardziej liczna. Świeże powietrze, wiele zadbanych terenów zielonych z placami zabaw dla dzieci, czysta plaża oraz zabytkowa architektura sprawia, że coraz chętniej odpoczywają tu nie tylko turyści z Polski ale i zagranicy. Jest to miejsce szczególne pod względem swojego ukształtowania – blisko terenów leśnych, nad morzem, a dla osób które szczególnie upodobały sobie białe szaleństwo jest i Łysa Góra z wyciągiem narciarskim. Ponadto władze miasta dokładają wszelkiej staranności aby turyści mogli odpoczywać na naprawdę wysokim poziomie: bardzo duża liczba szlaków rowerowych i pieszych, wiele punktów z tzw. Rowerem miejskim, rozbudowany system ochrony plaż, marina, centrum żeglarskie jak i hala widowiskowo sportowa sprawiają, że w Gdańsku nie można się nudzić a wypoczynek nawet dla największych leniuchów będzie aktywny i pełny atrakcji. Wszystkie te argumenty wpłynęły na to, że to właśnie to miasto wybraliśmy na siedzibę swojej firmy – Victus Apartamenty w Gdańsku. Swoją działalność oferującą noclegi w Gdańsku rozpoczęliśmy dość skromnie od 4 mieszkań, jednak z biegiem czasu, sumienna praca, rzetelność i zaufanie, na które sobie zapracowaliśmy - zaowocowały pozyskaniem kolejnych atrakcyjnych lokalizacji. Tak też oferta firmy skupia w sobie Apartamenty z widokiem na morze, Apartamenty na prestiżowych, zamkniętych osiedlach oraz mieszkania w odrestaurowanych Sopockich kamienicach, które stanowią niemal wizytówkę tego wyjątkowego Kurortu. Wszystko to sprowadza się do tego, że warto jest do Gdańska przyjechać i o jego walorach przekonać się osobiście.

Co warto zobaczyć:

 • HIPODROM Dzięki rozbudowie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce i w Europie. Zespół stajni na ponad 180 koni, centrum hipoterapii, 6 hal ujeżdżeniowych, tor wyścigowy;
 • PAŃSTWOWA GALERIA SZTUKI Państwowa Galeria Sztuki jest instytucją samorządową. Po zakończeniu przebudowy centrum Gdańska mieści się w Domu Zdrojowym i aktualnie jest największą i najnowocześniejszą galerią w tej części kraju.
 • MUZEUM MIASTA SOPOTU Muzeum Miasta Gdańska ma swoją siedzibę w  zabytkowej wili wybudowanej przez Ernsta Augusta Claaszena.  Na parterze znajduje się stała ekspozycja zabytkowych wnętrz historycznych na podstawie archiwalnej dokumentacji fotograficznej. Z kolei na pierwszym piętrze w dawnych sypialniach mieszczą się sale wystaw okolicznościowych.
 • SOPOCKA SCENA OF THE BICZ Sopocka Scena Off de BICZ, to teatr offowy, tzw. „dla każdego”. Celem sceny Off de BICZ jest prezentacja sztuki, która nie mieści się w ramach teatrów. Najważniejsza jest jednak edukacja i wpływ na kolejne pokolenia widzów.
 • TEATR ATELIER Idealne usytuowanie Teatru na granicy szerokiej piaszczystej plaży i zatopionego w zieleni Parku Północnego to miejsce, które już w samej swej scenerii zachęca do odwiedzin. Warto również wspomnieć, że Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej jest organizatorem cyklicznej imprezy „Lato Teatralne Sopot”, w ramach którego odbywa się festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską.
 • SCENA KAMERALNA TEATRU WYBRZEŻE Jeden z najnowocześniejszych obiektów teatralnych w kraju. Całkowita kubatura budynku wynosi 1000 metrów sześciennych, a powierzchnia ruchomej sceny to 250 metrów kwadratowych. Wyposażona w klimatyzację widownia nowej sceny mieści 250 osób.
 • ZATOKA SZTUKI Centrum Art & Business "Zatoka Sztuki" znajduje się w unikalnym miejscu - na granicy sopockiej plaży i Parku Północnego w miejscu dawnych Łazienek Północnych. Streafa artystyczna Zatoki Sztuki to wernisaże, wystawy, koncerty, spektakle teatralne w sezonie letnim oferuje również Klub Plażowy, cześć plaży na której cieszyć się można obcowaniem z naturą w najdogodniejszy sposób. Do dyspozycji przeznaczamy: taras słoneczny, leżaki plażowe, domki oraz ekskluzywną Strefę  Moet. Wykwalifikowani specjaliści przeprowadzą  zajęcia z jogi oraz relaksacyjne masaże
 • OPERA LEŚNA Opera Leśna – zadaszony amfiteatr, uchodzący w opinii fachowców za jeden z najznakomitszych pod względem akustyki obiektów w Europie. Występowały tu takie sławy jak: James Brown, Charles Aznavour, Whitney Houston, Annie Lennox, sir Elton John czy Lionel Richie, Bryan Adams i Simply Red. Na deskach Opery Leśnej od ponad 40 lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Sopot Festival.

Wydarzenia:

 • LITERACKI SOPOT Na pięć dni letnia stolica kraju zamieni się w prawdziwy literacki kurort. Do Gdańska zjadą wybitni pisarze, reportażyści, dziennikarze, a także muzycy – m.in.  Mariusz Szczygieł, Jacek Hugo-Bader, Ignacy Karpowicz, Joanna Bator, Ewa Winnicka, Wojciech Tochman, Witold Szabłowski, Jurij Andruchowycz  i wielu innych.
 • SOPOT FILM FESTIVAL Sopot Film Festival to międzynarodowy festiwal filmowy, który odbywa się w wakacje jako wieloformatowa impreza kulturalna. Pokazy filmowe odbywają się równoległe w najważniejszych miejscach kulturalnych Gdańska. Projekcje odbywają się w salach kinowych, studyjnych, teatralnych. Pokazom filmowym towarzyszą  koncerty na żywo, spotkania z twórcami i wystawy.
 • FESTIWAL SOPOT CLASSIC Sopot Festival jest bez wątpienia jedną z największych wizytówek kulturalnych miasta. Każdego roku na fanów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej czekają wielkie emocje i niezapomniane wrażenia. Na wyjątkowo malowniczo usytuowanej scenie Opery Leśnej o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności walczą polscy wykonawcy oraz artyści zagraniczni.
 • SOPOT FASHION DAYS Sopot Fashion Days to tętniąca życiem platforma mody, miejsce skupiające uznanych stylistów z całego świata i młodych, zdolnych projektantów, to szansa na wymianę doświadczeń oraz możliwość prezentacji osiągnięć i najnowszych kolekcji. Sopot Fashion Days to synergia artystów, biznesu i koneserów piękna.
 • ARTLOOP FESTIWAL ARTLOOP to artystyczne laboratorium, które łączy młodą sztukę ze sztuką uznaną, łączy przestrzenie, idee i koncepcje, łączy ludzi, otwierając ich na nowe aktywności, konteksty, emocje. Organizatorem festiwalu jest Miasto Sopot i Państwowa Galeria Sztuki we współpracy ze Stowarzyszeniem A KuKu Sztuka. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 • ORANGE KINO LETNIE To największy wakacyjny festiwal filmowy. Co roku w wakacje sopockie molo zmienia się w kino plenerowe, na ekranie którego prezentowane są największe hity filmowe. Seanse pod gwiazdami cieszą się olbrzymią popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Gdańska.
 • TOP TRENDY Sopot TOP trendy Festiwal jest najbardziej wiarygodnym miernikiem polskiej sceny muzycznej – to publiczność, poprzez zakup płyt, wybiera artystów, którzy zagrają w koncercie TOP. Rok rocznie cieszy się ogromną popularnością, a bilety na to przedsięwzięcie znikają w mgnieniu oka.